Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

10.04.2019

Święto outdooru już po raz drugi w Poznaniu

Arch. festiwalu GETAWAY
(fot. Arch. festiwalu GETAWAY)

Gwiazdy polskiego outdooru, spotkania i prelekcje, warsztaty tematyczne, zajęcia w plenerze i pokazy filmów – to tylko niektóre atrakcje Festiwalu Dobrej Przygody GETAWAY, który odbędzie się w Poznaniu.

Festiwal już po raz drugi do stolicy Wielkopolski przyciągnie ludzi outdooru, miłośników aktywnych form spędzania czasu na świeżym powietrzu, a także podróżników, wielbicieli weekendowych wypadów za miasto, profesjonalistów i amatorów sportów ekstremalnych.

Podczas tegorocznego GETAWAY Festival wystąpią m. in.: Martyna Wojciechowska – dziennikarka telewizyjna, podróżniczka, zdobywczyni Korony Ziemi; Piotr Hercog – jeden z najlepszych biegaczy ultra w Polsce, stały felietonista „n.p.m.”; Mateusz Waligóra – jedyny człowiek w historii, który przeszedł pieszo pustynię Gobi bez wsparcia z zewnątrz; Kamila Kielar – podróżniczka, dziennikarka, fotografka; Beata Choma – zdobywczyni Balonowego Pucharu Świata Kobiet; Angelika Chrapkiewicz-Gądek – podróżniczka burząca stereotypy ograniczeń wynikających z niepełnosprawności; Marta Molińska – skoczek spadochronowy, instruktor AFF; a także duet Monika Mądra-Pawlak i Jan Pawlak – miłośnicy rodzinnych podróży i dobrej kuchni.

Na kinowym ekranie pojawią się widowiskowe, zagraniczne i polskie produkcje. Filmy nie tylko zachwycą pięknymi zdjęciami i przedstawią niezwykłe historie, ale także poruszą ważne dla natury tematy. Wśród tytułów znajdą się m.in.: „No Trace Tatra”, czyli pieszo wokół Tatr z Markiem Kamińskim w reż. Bartka Solika, „Blue Heart” – batalia o ostatnie dzikie rzeki Europy w reż. Brittona Caillouette czy „Around The Ice” – opowieść o pierwszym rejsie non stop dookoła Antarktydy.

GETAWAY to także świetna okazja do doświadczenia aktywności na własnej skórze, spróbowania czegoś nowego i zaprzyjaźnienia się z outdoorem. Uczestnicy imprezy będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach i zajęciach w plenerze. Do wyboru m.in.: warsztaty wspinaczkowe i technik jaskiniowych, z biegania na orientację, wstęp do kursu spadochronowego metodą AFF oraz sesje jogi na świeżym powietrzu. Organizatorzy pamiętają również o najmłodszych odkrywcach, na których będą czekać liczne atrakcje w Strefie Dziecka.

Niezapomniane przygody będzie można przeżyć nie tylko na lądzie, ale i na wodzie podczas spływu kajakowego czy w powietrzu, podziwiając Poznań podczas lotu balonem. Festiwalowi GETAWAY towarzyszyć będą Strefa EXPO – eksperci i sprzęt outdoorowy w jednym miejscu, Strefa Wodna – możliwość testowania kajaków, desek SUP i Strefa Rowerowa – festiwalowa wypożyczalnia i serwis jednośladów. Nad rzeką Wartą w samym centrum miasta powstanie także wyjątkowe pole namiotowe WartaCamp. Warto zafundować sobie nocleg pod milionem gwiazd.                                               RED

Więcej informacji: www.getawayfestival.pl

Zobacz aktualności

Zobacz też