Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

19.11.2018

W stolicy gór nie zabraknie

(fot. )

Robert Gondek, Kamila Kielar, Anna i Krzysztof Kobusowie, Jakub Rybicki, Krzysztof Story, Anna i Marcin Szymczakowie, Piotr Trybalski, Michał Woroch – to tegoroczni goście warszawskiego Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA.
Przez dwa dni imprezy, która odbędzie się 1 i 2 grudnia w warszawskim Kinie Wisła, miłośnicy podróży zobaczą zdjęcia wyświetlanie na wielkim ekranie i usłyszą pełne emocji relacje i historie podróżników, reporterów i fotografów. W tegorocznym programie jest m.in. rodzinna wędrówka przez Góry Skaliste w USA i Kanadzie, zdobycie 7 najwyższych szczytów Afryki, rowerowa ekspedycja przez zimowy Bajkał, przejazd autem od Ziemi Ognistej aż do Alaski przez dwie Ameryki, eksploracja Namibii, odkrywanie mało znanych klimatów Kuby, niezwykłe historie zwykłych ludzi z Polski i przejście pieszego szlaku o długości 4700 km wzdłuż Pacyfiku.
Gośćmi będą Robert Gondek – pasjonat Afryki realizujący projekt wejścia na najwyższe szczyty tego kontynentu, Kamila Kielar – specjalistka od samotnych wyjazdów na północ typu adventure, Anna i Krzysztof Kobusowie – fotografowie, dziennikarze, autorzy książek, Jakub Rybicki – fotograf i zimowy jeździec rowerowy, Krzysztof Story – dziennikarz wsłuchujący się w ludzkie historie, Anna i Marcin Szymczakowie – geografowie, fotografowie, autorzy książek, Piotr Trybalski– dziennikarz, fotograf, autor książek i Michał Woroch – fotograf, prelegent, organizator wypraw.
Od samego początku organizatorami wydarzenia są Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie – przewodnicy wypraw trekkingowych w Himalaje, prekursorzy profesjonalnych slajdów podróżniczych w Polsce. Choć trudno w to uwierzyć, festiwal odbywa się od 2001 roku.
RED
Więcej na: www.festiwalterra.pl

Zobacz aktualności

Zobacz też