Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Co nowego |

Tatrzańskie święto biegaczy

NPM 4/2016
Numer dostępny w sprzedaży
Zobacz zawartość
Autor:
Redakcja n.p.m.
(fot. arch. red.)
Każdy miłośnik biegania już teraz powinien zarezerwować w swoim kalendarzu długi weekend sierpniowy. Tatrzański Festiwal Biegowy zainauguruje 13 sierpnia Tatra Fest Bieg, a dzień później odbędzie się Bieg Świstaka, co prawda krótszy, ale pełen niespodzianek.

Zawodnicy, którzy wezmą udział w Tatra Fest Biegu, przebiegną ok. 56 km z centrum Zakopanego na główną grań Tatr. Trasa prowadzić będzie między innymi przez Grzesia, Wołowiec, Starorobociański Wierch i Ornak. Już teraz Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim oraz Klub Wysokogórski Zakopane, organizatorzy festiwalu, zapowiadają wiele towarzyszących mu atrakcji. W centrum Zakopanego powstanie miasteczko festiwalowe, a w nim: strefa fizjoterapii, warsztaty odnowy biologicznej i przyrodnicze oraz zajęcia z bezpieczeństwa w górach. Planowane są także zawody biegowe dla najmłodszych. Zapisy zaczynają się 21 marca o godz. 12 na www.tatrafestbieg.pl.
Atrakcje przewidziano również dla amatorów krótkich dystansów. 14 sierpnia chętni będą mogli wziąć udział w Biegu Świstaka. Zawodnicy będą punktowani za: bieg przez polanę, wspinanie się, slackline, gwizd na palcach oraz dodatkowo za kąpiel w beczce wody z potoku.                        

Więcej informacji: www.tatrafestbieg.pl
 
 


Zobacz podobne artykuły

Zobacz też