Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Poradniki

W dziale Poradniki znajdziesz setki cennych informacji, które pomogą lepiej przygotować się do aktywności górskiej.

Wyszukaj interesującą Cię kategorię i wybierz tekst. Chcesz przeczytać pozostałą treść artykułu? Wystarczy się bezpłatnie zarejestrować w naszym serwisie, by zobaczyć pełną wersję tekstu.

Zobacz kategorie

O tym, jaki sprzęt należy zabrać, jeśli planujemy biwakować. Jaki wybrać namiot, karimatę, śpiwór? O czym jeszcze trzeba pamiętać?

Podczas wędrówki czy na biwaku jeść, a zwłaszcza pić, trzeba. Pozostaje pytanie - co wybrać i jak tego używać: żywność liofilizowaną czy suszoną? Maszynkę benzynową czy gazową? Picie na...

Znajdziesz tu opisy oraz testy wyspecjalizowanych butów górskich stworzonych do zdobywania najwyższych szczytów i poruszania się w trudnym, wysokogórskim terenie.

Odnajdziesz tu wszelkie testy ekwipunku górskiego, a nawet żywności. Na celownik bierzemy zarówno najnowsze, jak i najpopularniejsze modele.

Odpowiednio dobrana odzież górska sprawi, że nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach, będziesz się czuł komfortowo.

Wybór odpowiedniego plecaka to trudna decyzja. Poczytaj o tym, gdzie go szukać, i na co zwracać uwagę, by wybrany model służył Ci jak najdłużej.

Znajdziesz tu informacje dotyczącyce akcesoriów oraz ekwipunku turystycznego. O tym, jakie akcesoria polecamy, w jakich warunkach się sprawdzą i kogo zadowolą.

O tematach, w które warto się zagłębić przed wyruszeniem na górskie wędrówki. O zagrożeniach, odpowiednim przygotowaniu i o tym, co każdy turysta górski musi wiedzieć.