Zapisz się do newslettera NPM

Jesteś tutaj

Plecaki

fot. Piotr Adamski

fot. Piotr Adamski

Wybór odpowiedniego plecaka to trudna decyzja. Poczytaj o tym, gdzie go szukać, i na co zwracać uwagę, by wybrany model służył Ci jak najdłużej.

Znalezione poradniki (5)

Nikt chyba nie zaprzeczy, że plecak jest jednym z najważniejszych górskich akcesoriów. To wręcz atrybut każdego turysty. Bez niego po prostu nie ruszymy na szlak.

autor: Jarosław Tomaszewski

Bez wątpienia podróżowanie z dzieckiem, a w szczególności piesza turystyka górska nie należą do najłatwiejszych przedsięwzięć. Podczas wędrówki oprócz zapewnienia maluchom dobrej zabawy musimy przede wszystkim pamiętać o ich bezpieczeństwie i komforcie.

autor: Jarosław Tomaszewski

Wędrując po górach, coraz częściej mijam turystów z plecakami o niewielkich rozmiarach. Ich pojemność najczęściej nie przekracza 30 litrów i często nie są to już typowe, a więc mało uniwersalne, turystyczne konstrukcje. Wszystko wskazuje na to, że doczekaliśmy się plecakowej zmiany warty.

autor: Jarosław Tomaszewski

Ile rodzajów aktywności, tyle pomysłów na plecak i materiały potrzebne do jego produkcji. Różnorodność systemów nośnych, rozwiązań technicznych, dodatków oraz kolorów potrafi skomplikować sprawę już na etapie wyboru potrzebnego nam modelu. Jak zatem znaleźć idealny plecak?

autor: Jarosław Tomaszewski

Poza butami to plecak decyduje o tym, czy nasza wycieczka w góry będzie udana. Dobierając plecak na dłuższe wyprawy, koniecznie trzeba go sprawdzić pod trzema względami.

autor: Sebastian Fijak, Grzegorz Jarysz